Wydarzenia lokalne

Trzonem projektu jest warsztat i konferencja międzynarodowa, jednak istotnym jego elementem jest również seria lokalnych wydarzeń planowanych na lata 2017–2019, a związanych tematycznie z problematyką muzułmanów w Europie oraz kryzysu uchodźczego. Planujemy dwa rodzaje wydarzeń – w Polsce, zorganizowane przez zespół ref:EU oraz w państwach, w których mieszkają uczestnicy naszych warsztatów.

Wydarzenia w Polsce

Zespół ref:EU organizuje wydarzenia lokalne w całej Polsce. Tematyka wydarzeń jest ustalana na bieżąco, a dotyczyć  zagadnień związanych z naszym projektem, czyli islamu w Europie oraz kryzysu uchodźczego. Wydarzenia pomyślane zostaną w taki sposób, aby wzięły w nich udział osoby, których nie obejmą inne działania naszego projektu. Wiele z tych wydarzeń planujemy zorganizować poza Warszawą. Lista instytucji, które odwiedziliśmy znajduje się na osobnej stronie i jest na bieżąco aktualizowana.

Wydarzenia zagranicą

Każdy uczestnik naszego warsztatu zrealizuje przynajmniej jedno wydarzenie (wykład, spotkanie, debatę) dla swojej społeczności lokalnej. Jako że uczestnicy warsztatu będą wywodzić się z różnych państw europejskich, wydarzenia związane z ref:EU będą się odbywać w całej Europie. Tematyka tych wydarzeń zależeć będzie od preferencji, umiejętności i możliwości organizacyjnych uczestników warsztatów, a dotyczyć będzie muzułmanów w Europie lub kryzysu uchodźczego. Zakładamy, że w każdym takim wydarzeniu udział weźmie około 30 osób.